Strony internetowe dla dzieci

Posted on

strony internetowe

strony internetowe

Użytkownikami Internetu są nie tylko osoby dorosłe, ale również młodzież i dzieci. Z uwago na fakt, że obecnie w Globalnej Sieci znaleźć można wiele informacji, które absolutnie nie są przeznaczone dla tej szczególnej grupy internautów, coraz więcej rodziców stosuje liczne blokady rodzicielskie i filtry blokujące otwieranie się pewnego rodzaju witryn internetowych. Oprócz tej szczególnej formy nakreślania dzieciom konkretnej aktywności w Globalnej Sieci, warto zwrócić również na specjalne witryny internetowe, które dedykowane są właśnie najmłodszym użytkownikom Internetu.

Treści internetowe dla dzieci

Obecnie część starszych ludzi postrzega Internet jako największe zło, które zabiera dzieciom dzieciństwo, przykuwa ich na wiele godzin przed monitory, ogranicza ruch na świeżym powietrzu i zmniejsza ilość kontaktów z rówieśnikami. Zapewne w tej teorii jest wiele prawdy, jednak nie można jednoznacznie stwierdzić, że strony internetowe stanowią wyłącznie ogromne zagrożenie dla najmłodszego pokolenia.

Obecnie coraz częściej istnieje możliwość skutecznego blokowania tych witryn, których treści nie są absolutnie dedykowane najmłodszym. Nie dotyczy to wyłącznie stron oferujących treści erotyczne, ale również wszelkie przejawy przemocy i informacje przewidziane wyłącznie dla dorosłych. Rodzice, którzy stosują specjalne oprogramowanie lub korzystają z usług świadczonych przez dostawców usług internetowych są zdecydowanie spokojniejsi o bezpieczeństwo swoich pociech.

Witryny dedykowane wyłącznie dzieciom

Nie można jednoznacznie stwierdzić, że Internet wiąże się wyłącznie z zagrożeniem dla dzieci. Specjalnie dla nich tworzone są liczne strony internetowe, które zawierają treści edukacyjne i rozrywkowe. Udowodniono, że taka nowatorska forma wiedzy dzieciom jest o wiele bardziej skuteczna, niż tradycyjna forma nauki z książek i ćwiczeń.

W Sieci istnieją również strony internetowe przeznaczone dla dzieci, lecz dostarczające im wyłącznie zabawy i rozrywki. Nie zawsze są to klasyczne gry, ale również różnorodne łamigłówki, kolorowani, zgadywanki, rebusy, a nawet strony z opowiadaniami dla najmłodszych.

Tags: , ,